Fryzjerstwo

Interesuje Cię, ciekawy i wymagający dużej inwencji twórczej, zawód fryzjera? Wykazujesz się wyobraźnią i chciałabyś/chciałbyś opanować technikę sztuki fryzjerskiej?

Europejskie Centrum Kształcenia Specjalistów zaprasza Cię na kursy fryzjerskie.

Naukę rozpoczyna się od prostych, wręcz podstawowych czynności – mycia włosów, masażu skóry głowy oraz modelowania i czesania fryzur. Kolejne stopnie wtajemniczenia - to poznanie tajników dekoloryzacji i koloryzacji włosów, różnorodnych technik strzyżenia – w tym najnowsze trendy w świecie fryzjerstwa.

Artystyczne wyobrażenie efektu jest podstawą profesjonalnego twórcy wizerunku. Z tego powodu fryzjerzy biorą odpowiedzialność za wygląd swoich klientek i klientów, oczekujących najlepiej dobranych do ich charakteru i fizjonomii fryzur. Fryzjer poprzez zmianę fryzury, która nie dawała spełnienia potrafi dokonać metamorfozy osoby, aby wyglądała ona piękniej, aby była zauważana i czuła się doceniona. Praca fryzjera opiera się na bezpośrednim kontakcie z klientem, zobowiązuje do indywidualnego podejścia, stosowania się do jego wymagań i życzeń. Aby praca fryzjera była wysoko oceniana musi być on otwarty na różńego rodzaju nowości w technice i technologii fryzjerskiej. Fryzjer powinien być osobą otwartą na wszelkie nowości kosmetyczne oraz środki pielęgnacji i ochrony włosów. Ponadto musi wykazywać zainteresowanie obowiązującymi stylami, poznawać nowe techniki strzyżenia, układania i modelowania fryzur.

Zdobycie umiejętności z zakresu fryzjerstwa stwarza nieograniczone możliwości kreowania wizerunku. To doskonały sposób zaistnienia na rynku usług związanych z urodą.

Europejskie Centrum Szkolenia Stylistów szkoli nowych adeptów sztuki fryzjerskiej oraz doskonali już pracujących fryzjerów.

W naszym Centrum stworzyliśmy profesjonalne warunki do szkoleń. Zajęcia prowadzone są w małych grupach lub indywidualnie. Zajęcia odbywają się z udziałem modelek, dzięki czemu istnieje możliwość poznania istoty pracy fryzjerskiej, czyli obsługi klienta. W trakcie kursów wykorzystujemy kosmetyki takich marek jak: Londa, Wella, Schwarzkopf.

Po zakończeniu kursu następuje końcowy etap - egzamin i wręczenie dyplomu uprawniającego do wykonywania zawodu, na druku MEN, oraz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim.

Zapraszamy do zapoznania się z konkretnymi programami Europejskiego Centrum Kształcenia Stylistów.

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami.Więcej informacji